بافت منطقه بسیار جذاب و دیدنی می باشد و جالب است. بدانید که این منطقه هم دارای بافت قدیمی و خانه های ویلایی، و هم دارای بافت شهری جدید و برج های مسکونی متعدد و سر به فلک کشیده می باشد. در واقع باید اشاره کرد که در این منطقه، شهرک های مسکونی بسیار زیادی وجود دارد که با توجه به قدمت و سال ساخت، دارای بافت قدیمی و جدید می باشد. در بخشی از این منطقه خانه های ویلایی وجود دارد و در بخشی دیگر، برج های مسکونی و شهرک های گسترده وجود دارد. البته به طور کلی می توان گفت که منطقه جدید ترین منطقه پایتخت می باشد که عملیات های ساخت آن همچنان ادامه دارد. به جرات می توان گفت که این منطقه از زیباترین مناطق شهر تهران می باشد که هر فردی را مجذوب خود می کند.

در همسایگی مناطق ، ، و شهرداری تهران و‌ کوهپایه های البرز ، منطقه ای که سکونت در آن قدمت بالایی دارد اما تبدیل شدن آن به بخشی از مناطق غرب تهران ، به اواخر حکومت پهلوی در ایران و پس از توجه ویژه پایتخت نشینان به غرب این کلانشهر در دوران شکوفایی و آغاز توسعه تهران برمیگردد .

محله شهرک غرب یکی از زیباترین و مدرن ترین شهرک ها در شهر تهران محسوب می شود در این هفته از مطلب وبلاگ آقای املاک به سراغ معرفی محله شهرک غرب می رویم و شما را با صفر تا صد این محله بکر و مدرن آشنا می کنیم اگر قصد خرید یا اجاره در این محله را دارید خواندن این مقاله را از دست ندهید.